DB oznámily testovací jízdu s ICE pod La Manchem

Německý národní železniční dopravce Deutsche Bundesbahn oznámil plán testovací jízdy v tunelu mezi Francií a Velkou Británií. Proti zkušební jízdě se však postavil RMT (National Union of Rail, Maritime and Transport Workers).

Je známo, že DB chce do konce roku 2012 začít provozovat pravidelnou linku z Londýna do Kolína nad Rýnem a nebo Frankfurtu. Tím by byl ukončen monopol Eurostaru.

Pikantností také je, že první britská vysokorychlostní trať, byla v rámci privatizace dána do dražby a všeobecně se očekává, že nejvyšší limit pro výhru bude mít právě DB.

O to více se odboráři z RMT bojí o svá zaměstnání a argumentují, že jednotky ICE3 nesplňují bezpečnostní podmínky kvůli své délce – jsou jen 200 metrů dlouhé, kdežto bezpečnostní předpis nařizuje alespoň 375 metrů, což je vzdálenost mezi únikovými východy – v případě havárie tak vlak zastaví vždy alespoň u jednoho východu.

“Pokud se zruší bezpečností předpisy jenom kvůli uspokojení diktatury Evropské unie, bude to významný skandál s potenciálními smrtelnými následky”, řekl Bob Crow, generální tajemník odborářů. “Posíláme jasný signál, že liberalizace na poli železniční dopravy má přednost před bezpečností vlakové obsluhy a pasažérů v Tunelu a pokud toto nařízení přes naši vládu projde, ukážou se jako naprosto impotentní při vyjednávání s Evropskou unií”.

Rychlovlak ICE3 na trase Ingolstadt-Munich blízko Fahrenbach. Autor: Sebastian Terfloth; Licence: CCA-SA 2.5

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *