Canadian Pacific vybavuje lokomotivy šetřiči paliva

Přední kanadský dopravce Canadian Pacific vybaví 200 svých motorových lokomotiv pokročilým řízením výkonu, které mu umožní snížení spotřeby paliva až o 10 procent.

Produkt s názvem Trip Optimizer vyvinula firma EcoimaginationSM, dceřinná společnost GE Transportation. Kouzelná krabička zapojená do autopilotu lokomotivy reguluje výkon motorů všech lokomotiv v soupravě na základě zdigitalizovaného traťového profilu, GPS, hmotnosti vlaku, délky soupravy, počasí a výkonu lokomotiv.

Pokud by byl tento systém namontován do všech traťových lokomotiv v Severní Americe, tak by ušetřil přes dvě a půl miliardy litrů paliva ročně a GE ho bude dodávat jako základní součást svých trakčních vozidel od roku 2010.

GE Transportation je součástí amerického koncernu General Electric, jedné z největších firem světa. V České republice je nejznámější součástí GE Money Bank. Koncern založil geniální vynálezce Thomas Alva Edison. Jeho blízkým spolupracovníkem byl Emil Kolben, který se později stal jedním z nejvýznamějších československých podnikatelů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *