Train Sim World: CSX Heavy Haul

Dnes Vám představím železniční simulátor Train Sim World britského studia Dovetail Games. První trať, kterou jsem zrecenzoval, je americká Sand Patch Grade, která vede přes Alleghenské pohoří. Měří okolo stošedesáti kilometrů a je známá strmým stoupáním a spoustou oblouků.

Počítačové simulátory jsou pro někoho dost nezáživné “hry”, zejména protože simulují pracovní činnosti. V rámci pořekadla “miluji práci, vydržím se na ní dívat celé hodiny”, a po strávení celkem 22 hodin na trati Sand Patch Grade, můžu naprosto upřímně prohlásit, že TSW je skvělý simulátor, avšak nudná hra.

Grafika a fyzika

Graficky hra vypadá celkem famózně. Bohužel v rámci portace hry na konzole došlo v posledních aktualizacích k nějakým nesympatickým omezením. Lokomotivy jsou tak zcela detailní a nádherné, okolí tratě a trať samotná by bez problému snesla o dost větší vykreslovací vzdálenost. Víceméně veškeré okolí tratě by mohlo být ještě detailnější.

Fyzikální model je hodně propracovaný. Každý vagón, jeho podvozek, spřáhlo a brzdy interagují ve vlaku mezi sebou. Při rozjezdu do kopce s nedostatečně natlakovaným potrubím tak není problém vlak “natáhnout” a sledovat, že konec vlaku se opravdu chová jako v realitě. Setrvačnost vozů je znát i při neplynulém brždění či přidání. Vozy se zmáčknou k sobě a vytváří “vlny”, které pak háží s lokomotivou.

Trať

Relativně věrně zpracovaná trať vede “do kopce k tunelu a pak zas z kopce”. Při kocháním se po okolí však dochází k nepěkným efektům a hraně vykreslovací vzdálenosti. Okolí tratě je dost jednotvárné a detailní prozkoumávání za pomoci volné kamery dává najevo, že alfou a omegou grafiků byl výhled z kabiny.

Hratelnost

Šichta přejetí během dvou hodin z Rockwoodu do Cumberlandu případně zpátky se za pár směn omrzí. Chybí více zajímavých úkolů, od rozřazování vagonů až po více nakládek uhlí. Za pár desítek hodin jsem tak začal zkoušet co všechno vlak vydrží. První půlhodinu, jak vypadá základní traťová služba v simulátoru, můžete zkouknout na našem kanálu:

Train Sim World: CSX Heavy Haul gameplay

Závěr

Už se těším na recenzování dalších dílů, které přinesou nové zajímavé stroje, tratě a úkoly. Výrazně chybí editor. Budování vlastní tratě je mnohdy zábavnější, než samotná simulace.

Fotogalerie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *