Student Agency koupila devět lokomotiv

Firma RegioJet, dceřinná společnost firmy Student Agency podnikatele Radima Jančury, nakoupila devět lokomotiv. Uvedl to deník Mladá fronta Dnes. Těchto devět lokomotiv bylo v roce 1995 po neodebrání zákazníkem od Škody Holding prodáno italské společnosti Ferrovie Nord Milano. Jde tak o známou českou řadu 163.

RegioJet za lokomotivy zaplatil přes půl miliardy korun a nyní se řeší přesun do České Republiky, kde bude dosazen kompatibilní zabezpečovač a proběhne modernizace na rychlost 140 kilometrů v hodině. Lokomotivy jsou ve velmi zachovalém stavu a s jejich provozem by u nás neměl být problém.

Kromě nákupu lokomotiv též firma vypsala výběrové řízení na dodavatele osobních vozů. Student Agency tak chce vstoupit na trh osobní želežniční dopravy, o kterou usiluje již čtyři roky.

Na obrázku italská lokomotiva E 630 – 07, vyrobená Škodou Holding a v roce 1995 prodaná italské společnosti Ferrovia Nord Milano, vyfocená v železniční stanici Milano Rogoredo. Foto: Massimo Seghi. Zdroj: Wikipedia. Licence: CC ASA 2.0

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *