Novinky ze Škody Transportation

Do ŽOS Trnava byly dodány čelní vozy jednopodolažních jednotek pro slovenského národního dopravce ZSSK. Třívozové a čtyřvozové dvousystémové soupravy řad 660 a 661, velmi dobře známé i z českých kolejí, jsou kompletovány na Slovensku. Jejich konstruční rychlost je 160 kilometrů za hodinu a celkem pojmou 247 nebo 343 sedících cestujících.

První kus kompletně nízkopodlažní tramvaje ForCity Smart Artic byl předán finskému městu Tampere. Celkem bude dodáno devatenáct těchto tramvají v hodnotě přesahující 100 milionů €.

Vzhledem k tomu, že výrobní závod Škody Transtech v Otanmäki nemá zkušební dráhu potřebnou pro zkoušky, je nutné některé z nich provést přímo v Tampere. Proto také některé části interiéru jako například čalounění budou namontovány až po dokončení instalace elektrické výzbroje tak, aby nepřekážely při měření, seřizování a dalších zkouškách. Část testů se navíc provádí v dálkovém režimu, kdy se na předávanou tramvaj připojí skupina softwarových inženýrů z Plzně a provede zkoušky systémů tramvaje,“ vysvětluje generální ředitel Škody Transtech Juha Vierros.

Zdroj: Pasi Tiitola, Tampere Tramway Ltd.

Společnost Škoda Transtech je největší výrobce kolejových vozidel v nordických státech. Firma byla založena roku 1985. V roce 2015 se stala členem skupiny Škoda Transportation. V roce 2018 došlo k úplnému převzetí společnosti skupinou Škoda Transportation. Mezi její hlavní produkty patří dvoupodlažní elektrické vagony (provozované jako PushPull soupravy), nízkopodlažní tramvaje a strojírenské výrobky. V současnosti zaměstnává více než 650 lidí.

Z Helsinek se dvě škodovácké tramvaje ForCity Smart Artic dostaly do německého města Schöneiche. Jeho dopravní podnik si objednal třetí, novou tramva. Skupině Škoda Transportation se v Německu na tramvajovém trhu daří. V loňském roce zvítězila v tendru na dodávku tramvají pro dopravní podnik města Bonn. Plzeňská společnost dodá do německého města celkem 26 moderních vozidel z platformy ForCity Smart. V roce 2018 navíc získala další zakázku na dodávku moderních tramvají pro dopravní podnik Rhein-Neckar-Verkehr. Celkem osmdesát tramvají v základní dodávce tak bude v příštích letech v provozu na tratích mezi městy Mannheim, Ludwigshafen a Heidelberg. Tramvaje ForCity Classic rovněž slouží v dalším německém městě Chemnitz.

Zdroj: Škoda Transportation

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *