Nová lokomotiva Siemens Vectron

Firma Siemens uvedla na veletrhu InnoTrans 2010 nový model lokomotivy s prodejním názvem Vectron. Řád byl vyvíjen s ohledem na potřeby globalizovaného evropského trhu dopravy, kde je potřeba dopravovat stále více nákladu přes tratě různých trakčních a zabezpečovacích systémů.

Lokomotiva může být objednána v několika konfiguracích, a to pro střídavé, stejnosměrné a kombinované napájení a pro rychlosti 160 a 200 kilometrů v hodině. Výkon lze zvolit 5400 nebo 6200 kW. Do budoucna se počítá i s dieselovou verzí. Modulově řešená zástavba trakčních a řídících prvků zjednodušuje dodatečnou montáž nebo výměnu zabezpečovačů při případné změně působiště lokomotivy.

Novátorským prvkem je také výrazné zlepšení deformačních zón, které při případné kolizi ochrání obsluhu a zjednoduší opravu.

Vectron bude nahrazovat lokomotivy řady Eurosprinter a Eurorunner, z jejichž více jak 1600 vyrobených kusů přebírá kladné vlastnosti a doplňuje je modernizovanou technikou, která mimo jiné přinese i výrazné prodloužení servisních intervalů.

Nová lokomotiva firmy Siemens s názvem Vectron. Zdroj: Siemens.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *